Vybrat si parfém, který vám bude vyhovovat není jenom o tom, aby vám voněl. Musíte v první řadě rozeznat rozdíl mezi parfémem a toaletní vodou. Pokud si myslíte, že v tomhle směru není žádný rozdíl, pak se mýlíte. Rozdíl v tom skutečně je, jen ho ne každý na první pohled vidí. V případě, že v tom ještě nemáte doposud jasno, měli byste nás následovat, abyste i vy zvládli si vybrat ten správný parfém.

V čem je rozdíl mezi parfémem a toaletní vodou?

Jak jsme naznačovali v předchozím odstavci. Nejprve si prozradíme, v čem je rozdíl mezi parfémem a toaletní vodou. Je to především o obsahu látek neboli vonných esencí. Toaletní vody mají většinou kolem 4 až 8 % kompozice v koncentrovaném lihu. Zatímco parfém má až 30 %. Pochopitelně existují i další typy vůní, které si člověk na sebe aplikuje, ovšem z pohledu doby a vonných látek je parfém tím správným řešením. K výběru správného parfému vám může pomoct tzv. tester. Pomocí něho si otestujete, jak daná vůně voní a zda vám bude sedět.

Je potřeba také vědět, o jakou vůni se jedná. Pokud jde o látky, na které jste alergičtí, měli byste se těmto typům parfémů vyhnout, a to i přes to, že se jedná o příjemnou vůni, která vám vyhovuje. Co se týče správného výběru parfému, nedá se přesně definovat, jaký postup je ten nejideálnější. V předcozích odstavcích jsme vám popsali, čemu byste se měli vyhnout a čeho se naopak držet. Už teď víte, jak lze zjistit, o jakou vůni se jedná. Důležité je používat testery.

Dívejte se i na ostatní

Při výběru vůně se dívejte i na ostatní. Vůni si nedáváte pouze kvůli sobě, ale i ostatním. To, že daná vůně voní vám ještě neznamená, že bude vonět i ostatním. Zkuste se na názor poptat nezávislých kamarádů nebo odborníků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno