Pokud se chystáte cestovat, nezáleží na tom, jaké je roční období. Cestovní lékárničku byste měli mít pokaždé u sebe. Jestliže nevíte, co by měla taková cestovní lékárnička obsahovat, rádi vám s tímto problémem poradíme. Nesnažte se ji vybavit dle vlastního uvážení, protože by se následně v praxi mohlo stát, že byste na něco zapomněli. Pojďme se na téma cestovní lékárničky podívat společně.

Cestovní lékárnička a vybavenost

Léky a přípravky, které se v lékárničkách nacházejí by měly bez problémů pokrýt celý pobyt. Musíte počítat s tím, že neštěstí se může stát i první den příjezdu. Důkladně tedy spočítejte dobu pobytu a následně i léky a přípravky. Nesmí se stát, že vám na konci pobytu budou chybět určité typy léků nebo potřebné přípravky. Zvážit musíte i místo pobytu. Jak daleko je nejbližší nemocnice, popřípadě ošetřující pomoc. Jestliže jedete na hory, pak jistě musí mít místní chaty i horskou službu. Pokud ale jedete na místo, kde je obtížná dostupnost, musíte být na případnou nehodu předem připraveni.

Léky a potřebné vybavení je dále potřeba chránit před dětmi a venkovními vlivy, ať už jde o slunce, mraz nebo vlhko. Všechny tyto přírodní jevy by mohly výrazně poškodit účinnost léků, což by poté vedlo k tomu, že byste léky museli odevzdat jako nepoužitelné zpátky do lékárny. Užívání silných léků vždy pouze se souhlasem lékaře. Vyšetřit se můžete nechat ještě před samotnou cestou.

Jak vybavit lékárničku?

První kategorií léků jsou ty, které denně užíváte a byly vám naordinovány lékařem. Dále byste měli mít v cestovní lékárničce Panadol, Ibalgin nebo Paralen. Tyto léky slouží jak proti bolestem, tak jako tzv. uklidňující lék. Kromě těchto léků si přibalte i obvazové materiály, nůžky a rukavice. Proti průjmu poslouží dobře Hylak forte nebo Smecta. V neposlední řadě pak následují kapky nebo tablety na zácpu. Pokud trpíte jinými onemocněními, zabalte si i další potřebné léky, které například slouží proti mořské či letadlové nemoci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno