Máte suché a matné vlasy s roztřepenými konečky, které vám stále padají? Tím, že vaše vlasy vypadají unaveně, má to vliv na váš celkový vzhled. Můžete díky nim vypadat starší a strhanější. Rozzařte váš vzhled krásnými a zdravými vlasy, které vám ihned uberou několik let.

Mytí vlasů není žádná věda, ale musí se provádět správně

K umývání vlasu vždy využívejte vlažnou vodu. Příliš horká voda vlasy značně poškozuje. Vlasy opláchněte a naneste šampon, který je zbaví mastnoty a nečistot. Jestliže si myslíte, že čím víc šamponu nanesete, tím lépe si vlasy umyjete, je to omyl. Na vlasy vám postačí menší množství šamponu. Nanášejte ho jemným masírováním. Nikdy vlasy příliš nedrhněte a také nedřete pokožku hlavy. Pak opláchněte a naneste péči. Ta vaše vlasy hydratuje a zjemní. Nikdy ji nenanášejte až k pokožce hlavy, aby se pokožka nezačala mastit. Nechte působit 5–10 minut a opláchněte.

Co dál dělat po umytí?

Vlasy jemně vysušte ručníkem, nikdy je příliš nedřete. Vlhké vlasy opatrně rozčešte hřebenem, který je netrhá. Jestliže jste zvyklí vlasy sušit fénem, zkuste to omezit. Pokud není zbytí, sušte vlasy jedině studeným vzduchem a z větší vzdálenosti. Po umytí můžete využít výživná tonika, která se nanášejí k pokožce hlavy anebo výživné olejíčky, které působí na délku vlasů.

Zábaly a masky na vlasy

Jestliže chcete mít zdravé a krásné vlasy, musíte se jim věnovat. Udělejte si jednou týdně čas na zábal nebo vlasovou masku. Hydratační masku můžete zakoupit v drogerii, ale pokud chcete využít čistě přírodní ingredience, můžete si masku vyrobit doma.

Jak vyrobit domácí masku na vlasy?

Receptur na domácí masku na vlasy je mnoho, je však důležité vybrat ty správné suroviny. Jogurt pomáhá udržet pokožku hlavy zdravou a vyrovnává pH. Vmasírujte jej na pokožku hlavy před mytím vlasů. Mléko je bohatým zdrojem bílkovin a vitamínů. Má velmi dobré hydratační účinky, a proto je skvělé pro poškozené vlasy. Další vynikající potravinou pro vaše vlasy je avokádo. Jeho dužina obsahuje důležité oleje, minerály a vitamíny, které velmi dobře působí na suché a lámavé vlasy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno