Dítě a mobilní telefon, to je otázka, která trápí nejednoho rodiče. Ti moc dobře vědí, že v případě, kdy jim koupí mobilní telefon, jejich dítě se na něj stane během pár dnů závislé. Na druhou stranu chtějí mít zároveň přehled o tom, kde se děti toulají anebo kdy se dostaví domů. V takových případech stačí zvednout telefon a domluvit se. V první řadě jde o věc, na kterou si dítě velmi rychle zvyká a stává se tak na ní závislé. Co se týče výhody, ta spočívá v bezpečnosti. Máte totiž přehled o tom, kde se vaše dítě toulá a nemusíte se natolik obávat toho, kdy přijde domů apod.

Vše musí mít pravidla

Vaše dítě vás každým dnem prosí o zakoupení mobilního telefonu? Vy jim prozatím říkáte ne, protože moc dobře víte, že na nich chtějí hrát hry? Oni vám argumentují tím, že jim nejde o hry, jako spíše o bezpečnost a spojení jak s vámi, tak s celou rodinou? V tom případě jim na to kývněte, protože vše může mít svá pravidla. Je jasné, že jakmile opustí bytové dveře, zapínají mobilní telefony a pouští různé zajímavé hry, alespoň co se týče jich. Po dohrání je buď to vymažou nebo schovají, a to tak, abyste nic nepoznali. Když jim hry zakážete v mobilních telefonech, budete mít tak jistotu, že plní skutečně to, co slíbili.

Mobilní telefony dnes mohou mít tzv. rodičovské hlídání, kde jim zakážete jednak stahovat aplikace, které nejsou vhodné pro ně, ať už se jedná o programy nebo hry a jednak jim můžete omezit přístup na internetové stránky, které nejsou přístupné pro malé děti. Ty právě rádi v dnešní době experimentují, a tak zkouší i internetové stránky přístupné od 18 let. Tomu všemu lze zabránit. Následně tak docílíte toho, že bude mobilní telefon sloužit opravdu jen pro vaši a jejich bezpečnost.

Kdy je tedy ten správný věk?

Správný věk pro mobilní telefon není přesně stanoven. Při důkladném omezení stahování her, aplikací a chození na internetové stránky pro dospělé může být ideálním věkem dítě od 6 do 8 let. Nemá totiž díky vám přístup k věcem, na které má čas. Vy tak můžete mít plnou kontrolu nad tím, k čemu mobilní telefon využívá. Ten by u takto malých dětí měl opravdu sloužit jen pro případ nouze a bezpečnosti. Je dobré kdykoli zavolat svému dítěti a projednat s ním, kdo pro něj přijde do školy.

V případě nutnosti mu může zavolat někdo z rodiny, například babička nebo dědeček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno