Po silvestrovském dni by si každý měl dát předsevzetí do nového roku. Ačkoli už uběhlo několik desítek hodin, stále máte čas si nějaké to předsevzetí říci. V první řadě je potřeba vědět, čeho by se to mělo týkat. U žen je to s největší pravděpodobností rubrika krása. Co se takhle podívat například na péči o pleť v zimě? Pokud i vy plánujete do svého předsevzetí zahrnout tento proces, na nic nečekejte. Pleť by se neměla zanedbávat.

Strava a kvalitní spánek

Na vaši pleť, a to převážně v zimě, má obrovský vliv spánek a správná strava. Pokud se zaměříte na spánek, ten by měl být kvalitní a ničím nerušený. Rozhodně nechejte všechny starosti a stres za dveřmi ložnice, jinak se váš spánek nebude dát označit za kvalitní. To se týká především stresu, právě ten pleť nejvíce poškozuje. Stres má totiž negativní dopad na váš spánek, který má následně negativní dopad na pleť. Stalo se vám někdy, že jste se probudili a měli jste další akné navíc? Pak může být příčinou špatná strava nebo spánek. Pojďme se podívat na stravu. Ta by měla být pestrá a řádně vyvážená.

Dále je potřeba o pleť pečovat prostřednictvím krémů. Tady však buďte opatrní, nic se nemá přehánět. Čím více krémů budete používat, tím více si můžete následně ublížit. Krémy tedy používejte v určité míře. Zaměřte se zejména na kvalitnější produkty, a nikoli na ty, které koupíte za pár korun. V neposlední řadě se mažte ihned po sprše, kdy jsou póry ještě otevřete a krémy se rychleji vstřebávají do kůže. Mazání po sprše má nejúčinnější efekt.

Omezte alkohol a cigarety

Jestliže kouříte nebo často pijete alkohol, pak vám předchozí dvě rady nepomohou. Alkohol a cigarety výrazně poškozují vaši pleť. Zvlášť cigarety, a to nejenom co se týče samotné kůže, ale i jiných částí těla. Pokud tedy máte silnou vůli, měl by tenhle úkol být pro vás hračkou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno