Do rodiny si můžete pořídit i čtyřnohého přítele, který vám bude věrný po celý život. Kromě hraní si s ním, vám může být i v jiných věcech dosti nápomocný. To platí pro ty, kdo vlastní rodinný dům. Při výběru psí rasy se tak můžete soustředit spíše na bojová plemena. Je si můžete vycvičit podle sebe, takže vám následně může ochraňovat váš pozemek.

Bojová plemena vyžadují vyšší péči

Bojová plemena patří mezi náročné psí rasy, které se neobejdou bez vaší pozornosti. Pokud nemáte čas na menší či střední rasu, nic hrozného se ještě neděje. U bojových plemen by tento den však nastat neměl. Jde o psa, který zkrátka potřebuje maximální péči, protože nikdy nevíte, kdy může někoho napadnout. Celé roky může být hodný a z ničeho nic se náhle jeho chování změní k nepoznání. To vše se odvíjí od toho, jak ho vychováváte a jak se k němu chováte. Bojové plemeno musí vidět, že se ho nebojíte, jinak je zle. Musíte mít před ním obrovský respekt. Když zvýšíte hlas, musí mít strach a musí vás poslechnout.

Mezi nejčastější bojové psy, které u nás můžete spatřit je pitbul. Jedná se o bojové plemeno, které má co ukázat. Na první pohled ho poznáte podle jeho svalnatého těla a výborné stavby. Nemá problém si troufnout i na daleko větší psí rasy nebo zvířata. I přes to, že nepatří mezi úplně největší bojová plemena, rozhodně mezi nimi budí respekt. U nás se využívá převážně k hlídání staveb a pro bezpečnostní agentury. Při správných povelech ho naučíte prakticky ke všemu. Nenechá se zmást jinými lidmi, kteří ho chtějí, jakkoli obelhat.

Velikost v podobě dogy

Doga se rovněž řadí do kategorie bojových psů. Narozdíl od pitbula se ale může pyšnit i tím, že je velikostně úplně v jiné třídě. Pokud vlastníte statek, pak se vám bojová doga může náramně hodit. Konec konců sáhnout můžete i po předchozím bojovém plemenu. Oba se kromě agenturních služeb využívají také na statky, kde pomáhají lidem zahnat zvířata do svých výběhu. To už by vám mělo napovědět, že strach u nich ani v nejmenším nehrozí, protože nemají respekt vůči velkým zvířatům.

Bojových plemen je daleko více, od stafforda, přes dobrmana až po rotvajlera. My jsme vám však představili ty, které jsou v České republice nejčastěji vídaní, alespoň co se týče pitbula. Doga je zase naopak pro účely na statky, ovšem není tak často k vidění na ulicích. Na druhou stranu ji máte možnost spatřit u některých bezpečnostních složek nebo velkých zvířat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno