Každý má svůj koníček, který se nemusí shodovat s vašim okolím. Tohle je prostě život, nemůžeme být všichni stejní. Jedno však má většina lidí společné, a tím je cestování. Pokud k tomu přidáte i focení, mohou vám vznikat zajímavé památky, na které budete vzpomínat celý svůj život. V tomto článku si něco málo řekneme o tom, jaký fotoaparát byste si na dovolenou měli vybrat. Nemusíte se bát, cenově vás to vyjde na slušné peníze, jde o fotografie pro vás, nikoli pro profesionální účely.

Bude stačit mobilní fotoaparát, nebo ne?

Možná máte pravdu, některým doopravdy bude stačit mobilní fotoaparát. Jestliže máte rádi pouze cestování a chcete si sem tam udělat nějakou tu památku, může být pro vás fotoaparát v mobilu dostačující. Nepočítejte ale s tím, že na něj vyfotíte i ty nejmenší detaily. To už byste museli zajít do kategorie fotoaparátů. Na druhou stranu může být tento způsob vhodný i pro ty, co nemají příliš finančních prostředků na rozdávání.

Na výběr z fotoaparátů máte například zrcadlovku, bezzrcadlovku nebo kompakt. Vše má své výhody i nevýhody a finální rozhodnutí bude záležet pouze na vás. Zrcadlovky fungují na bázi analogů. Jinými slovy se obraz, který se nachází v objektivu, promítne pomocí zrcátka a hranolu. Z toho následně vznikne fotografie, na kterou se můžete podívat. Kvalita se odvíjí od toho, jak zkušený fotograf jste. Závisí na tom tři důležité hodnoty, čas expozice, ISO a clona.

Bezzrcadlovky a kompakty

Bezzrcadlovky mohou připomínat v jistých směrech kompakty. Nefungují na stejné bázi, jako předchozí varianta. Nenachází se v nich zrcátko a hranol, který jsme vám popisovali u zrcadlovek. Výhodou je jejich velikost, která dosahuje již několikrát zmíněného kompaktu. Díky tomu se hodí pro ty, kteří nemají u sebe pouzdro nebo brašnu, a i přes to stojí o nádherné snímky. Nemusíte se bát toho, že byste si u tohoto typu fotoaparátu nemohli vyměnit objektiv. Bezzrcadlovky se možná podobají kompaktům, ale něco jim po zrcadlovkách zůstalo.

Poslední kategorií jsou kompakty. U nich nemůžete měnit objektivy. Takže se svým způsobem jedná o veškeré fotoaparáty, které nesou značnou výhodu v tom, že je strčíte i do kapsy u kalhot. Často totiž bývají malé a hodí se spíše pro cestovatelské nadšence. Jestliže chcete na dovolené fotit profesionálně, sáhněte po zrcadlovkách. Tady vybírejte z finančního rozpočtu v rozmezí od 15 do 20 tisíc. Nemáte-li na rozhazování vysoké částky, určitě naleznete kvalitní zrcadlovku v rámci možností do ceny 10 tisíc korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno