Péče v zimě o pejska může být pro někoho náročnější než například na jaře nebo v létě. Pokud nevíte, jak se o pejska v zimě starat, měli byste si bezesporu přečíst tento článek. Nespoléhejte na to, že se pejsek o sebe postará sám, vzhledem k tomu, že má hrubý kožich. Záleží také na tom, o jakou psí rasu se jedná. I pejsci v zimě mohou pociťovat chlad, jestliže se jedná o menší nebo střední rasu. Chlad však není jediným problémem u péče o pejska v zimě.

Péče o pejska v zimě

Jestliže máte pejska na zahradě, je potřeba se zaměřit na psí boudu. Pokud pejsek tráví veškerý čas venku během zimního období, mohou se naskytnout různé problémy. Ty však omezíte tím, že psí boudu pořádně zateplíte. Mezi nejideálnější materiály patří například polystyrén. Pomocí polystyrénu zateplíte vnitřní část psí boudy, čímž dojde k většímu teplu, a to i v nejmrazivějších dnech, bez ohledu na to, zda je noc nebo svítí slunce. Obrovskou roli hraje pochopitelně i samotná stavba boudy. Ta by měla být větší a rozdělená alespoň do dvou částí. Váš pejsek by měl spát v té druhé, pokud možno co nejdále od vchodu.

Podlahu zakryjte rovněž teplým a hřejivým materiálem, kterým může být například hrubá deka. Váš pejsek se tak bude cítit dobře, protože mu bude teplo. Jestliže umístíte do psí boudy navíc i pelíšek, podporu tepla ještě zvýšíte. V případě, že se teplota dostane pod hranici – 10 stupňů celsia, je lepší vzít pejska do rodinného domu. Ačkoli má pejsek hrubou srst, není stavěný na takové mrazy. Vaše vybavení mu sice umožní přežívat i v takovém počasí, ale na druhou stranu mu to může výrazně ublížit, což jistě nechcete. Je lepší tedy neriskovat a dopřát pejskovi maximální komfort.

cute dog under the warm grey blanket

Strava a pitný režim hrají roli

Svou roli bude hrát také strava. Tu musíte uzpůsobit zimnímu počasí. Pejsci žijící venku by měli být trochu vykrmení, aby o to více dokázali přežívat v mrazivých dnech. Doporučuje se tedy pejskům podávat bílkoviny, vitamíny a tuky, včetně minerálů. Bydlí-li váš pejsek doma, stravu měnit nemusíte, podobně, jako pitný režim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno